Ladies

  1. Mrs Sangeeta Sajjanhar W/o Brig Sanjay Sajjanhar of HQ 21 Corps, SC.
  1. Mrs Sangita Pandey W/o Nb Sub S K Pandey of 4033 Fd Hosp, EC.
  1. Mrs Dhyan Chetna Singh W/o Col AP Singh of 5 GUARDS, WC.
  1. Mrs Vaibhavi Sharma W/o Lt Col Updesh Kumar Sharma of 21 Fd Wksp EME, CC.
  1. Mrs Geetika Khanna W/o Col Amit Khanna of HQ 71 Sub Area, NC.
  1. Mrs Ashwini Krishnan W/o Lt Col KRB Krishnan of OTA, Chennai, ARTRAC.
  1. Mrs Harpreet Saini W/o Col Arneesh Mohan Saini of 62 CAV, SWC
  1. Mrs Asllesha Thakur w/o Lt Gen MH Thakur, VSM (Retd), ex- DGST.
  1. Mrs R Vennela w/o Maj Gen R Ravi, IG, NSG Manesar.

Children

  1. Master Mehul Gupta S/o Col Mukul Gupta of Stn Wksp EME Kirkee, SC.
  1. Master Shubham S/o CHM Dharmendra Pathak of 59 Inf Div Sig Regt, EC.
  1. Master Amrinder Singh S/o CHM Avtar Singh of 19 JAK RIF, WC.
  1. Miss Ojaswani D/o Hav Dipendra Narayan Mishra of 1 STC, CC.
  1. Miss Srimayee Panda D/o Nb Sub Srikant Panda of HQ 16 Corps, NC.
  1. Master Rahul Yadav S/o Hav Kailash Chandra of AEC Trg College & Centre Pachmarhi, ARTRAC
  1. Miss Varnika Sharma D/o L/Hav Rakesh Sharma of 141 Med Regt, SWC.

 

Spl Children

  1. Master Aska Raj S/o Hav Ajit Kumar of 631 EME Bn, SC.
  1. Miss Dona Debbarma D/o Mr Danny Debbarma of Asha School Shillong, EC.
  1. Miss Gurnoor Kaur D/o Nk Gurpreet Singh of 267 Engr Regt, WC
  1. Miss Dipika Kanwar D/o Hav Basant Singh of Rajput Regt Centre, CC.
  1. Miss Deepika Sethi D/o Sub Bulu Sethi of NCVD, NC.
  1. Master Rajdeep Singh Thakur S/o Nb Ris Dipak Singh Thakur of ACC & School Ahmednagar, ARTRAC
  1. Master Dishanta Tamuli S/o Nk Manoranjan Tamuli of 502 AD Gp (SP), SWC.

 

In the Field of Education

 

  1. Mrs Lalita Kumari                 -    HQ Southern Comd      
  2. Dr (Mrs) Bhawna Taragi -   HQ Central Comd
  3. Mrs Shallu Sharma -    APS Jalandhar
  4. Mrs Manju Sinha -    APS Shankar Vihar
  5. Mrs Sangamitra Roy -    APS Dhola Kuan
  6. Mrs Anjali Sharma -    APS Dhola Kuan
  7. Mrs Archna Lal -    APS Noida